Kodi to historia opowiadająca historię niespotykanej przyjaźni dziewczynki i niedźwiedzia. Bohaterowie poznają się w lesie, gdzie główna bohatera Katia ratuje misia z opresji. Jak potoczą się przygody tej dwójki? Przekonajcie się!
Kodi
Scenariusz: Jared Cullum
Ilustrator: Jared Cullum
Wydawca: Egmont
Data wydania: 25 stycznia 2023
Oprawa: twarda
Strony: 176 str.
Format: 148 x 210mm
Wydanie i stylistyka komiksu
Stylistyka i sposób rysunku świetnie wpasowuje się i oddaje klimat całej historii. Każda strona komiksu oraz kadr są bardzo stonowane, bez krzykliwych kolorów. Sam komiks bardzo często opowiada obrazem, właśnie za pomocą rysunków i kolorów, bez zbędnych dymków i słów.
Dla mnie pod względem wizualnym jest to świetna pozycja dla dzieci, ale również dla tych, które te bajki będą czytać dzieciom.
Przygody bohaterów w komiksie
Główna bohaterka, Katia, ma spore problemy z zaprzyjaźnieniem się z kimś ze szkoły. Żyje ona na uboczu, w lesie, nie nawiązując nowych przyjaźni. Większość swojego czasu spędza na czytaniu komiksów. Pewnego razu jednak wpada na rannego niedźwiedzia w lesie i wraz z babcią postanawiają mu pomóc. W taki sposób zaczyna się historia miłości, a co za tym również idzie, późniejszej tęsknoty za przyjacielem.
Autor świetnie wykreował tutaj niemożliwą relację przyjaźni jako sposób ukazania, jak silna może to być więź nawet dla tych osób, które wcześniej bały się takich relacji. Typowa historia dla dzieci, familijna, którą można często spotkać w filmach tego kalibru. Ciężko wyobrazić sobie, że niedźwiedź samemu poszukuje przyjaciółki – tak, później następuje rozłąka i bohaterowie chcą znowu połączyć się razem.
Z czasem niedźwiedź poznaje kolejnego bohatera, którzy starają się odnaleźć dziewczynkę, jednak z czasem przyjdzie to samo naturalne, jak odkryją w jaki sposób ponownie się zjednoczyć z dziewczynką.
Recenzja Kodi – podsumowanie
Kodi to ciekawa opowieść o rzadko spotykanej przyjaźni. Bohaterowie w swojej relację są szczerzy i kochani, dzięki czemu chce się im kibicować, aby ta przyjaźń przetrwała. Ilustracje w akwarelowym stylu jedynie dodają powagi podkreślając familijny, przygodowy charakter historii. Dodając do tego minimalizm, komiks świetnie oddaje emocje bohaterów bez zbędnego gadania. Jako mały komiks na dzieci jest to świetna pozycja dla najmłodszych.
Dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza do recenzji.